Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu tel: +48 512 044 110 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

WYNAJEM CHŁODNI – DLACZEGO WARTO?

Chłodnie, auto chłodnie, izotermy są pojazdami służącymi do transportu produktów wrażliwych. Między innymi wykorzystuje się je do przewozu kwiatów, leków, warzyw i owoców, czy produktów głęboko mrożonych. Cieszą się popularnością szczególnie w przemyśle spożywczym i gastronomicznym. Dlaczego warto wynająć chłodnie i czym różni się od izotermy?

RÓŻNICA POMIĘDZY CHŁODNIĄ A IZOTERMĄ

Jedną z istotnych rzeczy branych pod uwagę podczas wynajmu auta chłodniczego jest długość trasy, na jakiej będzie prowadzony transport. Od tego też w dużej mierze zależy wybór pomiędzy chłodnią a izotermą. W prostym rozumowaniu izoterma sprawdzi się w krótkich trasach, natomiast chłodnia będzie odpowiednia na długie dystanse.

Izoterma cechuje się stabilną temperaturą dodatnią w przedziale od 0 st. do 20 st. C. Natomiast chłodnia (lodownia) dzięki agregatowi chłodniczemu zapewnia temperatury od 0 st. C do -20 st. C. Wybór danego typu pojazdu w głównej mierze zależy od dystansu, jaki ma pokonywać oraz produktów, jakie mają zostać w nim transportowane.

DLACZEGO WARTO WYNAJĄĆ CHŁODNIE?

Samochody dostawcze nowe, czy chłodnie używane? Zakup samochodu dostawczego to spory wydatek, szczególnie jeśli firma dopiero zaczyna swoją działalność. Natomiast możliwość redukcji kosztów poprzez wynajem chłodni to idealne rozwiązanie, szczególnie dla świeżych przedsiębiorców. Szczególnie że na rynku są również oferty wynajmu chłodni używanych, co umożliwia maksymalną redukcję kosztów.

Zalety wynajmu chłodni

 • gotowy i wyposażony samochód chłodniczy, dostosowany do potrzeb przewozu towarów wrażliwych,

 • brak kosztów konserwacji i napraw,

 • możliwość najmu krótkoterminowego (idealne rozwiązanie dla firm, które nie potrzebują chłodni na co dzień),

 • niskie koszty utrzymania względem zakupu nowej chłodni

 • możliwość wyboru gabarytów auto chłodni pod konkretny transport i rodzaj przewożonego towaru.

Wynajmując auto chłodnie koniecznie sprawdź agregat! Niektóre firmy stosują nieetyczne praktyki i podmieniają agregaty na starsze modele, co może wpływać na jakość działania chłodni. Dobry agregat to taki, który został wyprodukowany w tym samym czasie co sama naczepa samochodu. Ponadto warto zwrócić uwagę, czy agregat posiada drukarkę. Umożliwia ona wydruk raportu temperatur chłodzenia podczas trasy.

Oprócz powyższych, decydując się na wynajem chłodni, trzeba zwrócić uwagę na jej klasyfikację. Samochody dostawcze chłodnie dzielimy na 6 klas, zależnie od temperatury chłodzenia:

 • A – od +12 stopni do 0 stopni

 • B – od +12 stopni do -10 stopni

 • C- od +12 stopni do -20 stopni

 • D – 0 stopni

 • E - -10 stopni

 • F - -20 stopni

Jest to o tyle istotne, iż ma wpływ na rodzaj produktów transportowanych chłodnią. Nikt nie przewozi mrożonek w chłodniach o klasyfikacji A, a warzyw w chłodni F.

W naszej ofercie znajdziesz auto chłodnie, ale również przyczepy chłodnicze stacjonarne, które są idealnym rozwiązaniem na imprezy plenerowe lub do magazynowania towarów sezonowo.

Oferujemy również wynajem auto chłodni zastępczych. Dzięki czemu nie musisz martwić się o zastój w transporcie, kiedy wydarzył się nieszczęśliwy wypadek i samochód został uszkodzony. Sprawdź naszą ofertę!