Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu tel: +48 512 044 110 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

SAMOCHODY DOSTAWCZE - RODZAJE

Trudno jest sobie wyobrazić, jak szerokie jest zastosowanie różnego rodzaju samochodów dostawczych. Dodatkowo, w zależności od potrzeb można wybrać taki rodzaj pojazdu, który pozwoli nam na wygodne wykonywanie szeregu prozaicznych, codziennych czynności, czy to na użytek własny czy na użytek firmy. 

Pod pojęciem samochodu dostawczego kryją się różne typy pojazdów - mogą to być zarówno niewielkie samochody z odrobinę większą przestrzenią do przewożenia materiałów lub busy i samochody dostawcze, które mogą załadować naprawdę sporo materiału, aż po samochody z dużymi naczepami, które bardziej przypominają już tiry.

Samochody dostawcze często są też nazywane busami, ich masa nie powinna przekraczać 3, 5 tony. W zależności od rodzaju samochodu dostawczego wielkość przestrzeni ładunkowej jest zróżnicowana. 


NAJPOPULARNIEJSZE RODZAJE SAMOCHODÓW DOSTAWCZYCH

Jednym z częściej spotykanych samochodów dostawczych jest pojazd posiadający w nadwozie furgonowe. Najczęściej przypomina on swoim kształtem busa, które ładuje się poprzez wykorzystanie tylnych drzwiczek. Niektóre modele mogą też posiadać przesuwne drzwi boczne. Z tego rodzaju samochodów dostawczych najczęściej korzystają firmy kurierskie, a także firmy zaopatrzeniowe, gdzie transportowane są towary o małych i średnich gabarytach. Takiego busa łatwo można też przekształcić w pojazd specjalnego przeznaczenia typu chłodnia lub mroźnia, który będzie idealne nadawał się do transportu produktów wymagających temperatury kontrolowanej.

Kolejnym popularnym typem samochodu dostawczego jest samochód z naczepą lub kontenerem, który posiada specjalną zabudowę, wewnątrz, umożliwiającą uzyskanie temperatury z zakresu od +30°C do -30°C. Taki pojazd często nazywany jest po prostu chłodnią lub mroźnią, gdyż jest wyposażony w specjalny agregat chłodniczy.

Z pewnością nie sposób nie wspomnieć też o klasycznych plandekach, czyli takim rozwiązaniu, gdzie materiał zostaje naciągnięty na stalową konstrukcję paki samochodu. Rozmiar takiej plandeki może być bardzo zróżnicowany, a największą zaletą jest dość swobodny dostęp do przewożonych materiałów, zwłaszcza jeśli posiadają one dość nietypowe kształty. Trzeba jednak zawsze mieć na względzie fakt, że transportowany materiał powinno się odpowiednio zabezpieczyć.

Ostatnim rodzajem samochodu dostawczego jest ten, który umożliwia transport przedmiotów o największych gabarytach, a więc samochód z naczepą, który bardziej już przypomina klasycznego tira, gdzie kabina kierowcy jest osobno doczepiana.

DOSTOSOWANIE SAMOCHODU DO WŁASNYCH POTRZEB A ASPEKT FINANSOWY

Możliwości dostosowania pojazdów do własnych potrzeb jest bardzo wiele. Trzeba jednak wziąć pod uwagę aspekt finansowy. Szczególnie duży nakład inwestycyjny jest niezbędny w przypadku przebudowy samochodu dostawczego na pojazd chłodniczy lub mroźniczy. W przypadku braku dostatecznej ilości środków warto wziąć pod uwagę opcję wynajmu.

Nasza wypożyczalnia posiada w swojej ofercie specjalistyczne pojazdy dostawcze chłodnicze lub mroźnicze. Klient wynajmując auto chłodnię nie ponosi kosztów związanych z dostosowaniem pojazdu, zakupem ubezpieczenia, serwisowaniem samochodu i agregatu chłodniczego a także dokonywaniem bieżących napraw.

Zapraszamy do współpracy!