Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu tel: +48 512 044 110 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

OD CZEGO ZALEŻY CENA WYNAJMU CHŁODNI?

Konieczność korzystania z autochłodni jest dziś kluczowa dla wielu branż. Nie tylko dotyczy to przemysłu spożywczego, lecz także kosmetycznego czy farmaceutycznego. Coraz bardziej postępująca globalizacja sprawia, że z łatwością produkty wymagające niskiej temperatury mogą być przewożone w różne zakątki świata. Dla wielu przedsiębiorców problematyczne bywa jednak posiadanie własnej chłodni. Jednym z rozwiązań jest jej wypożyczenie, jednak nurtujące może być pytanie: od czego właściwie zależą koszty wynajmu chłodni? Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych czynników, które kształtują ostateczny koszt wynajmu chłodni! 

Wypożyczalnia chłodni - cennik 

Niewątpliwie każda wypożyczalnia chłodni posiada inny cennik. Różne mogą być także opłaty dodatkowe. Jednak istnieje kilka czynników, które wpływają na końcowy koszt wynajmu auto chłodni. Do najważniejszych należy przede wszystkim długość czasu wynajmu. W zależności od preferencji, chłodnia może zostać wynajęta nawet na kilka godzin. Niektórzy jednak potrzebują wypożyczyć chłodnię na tydzień, dwa tygodnie czy nawet kilka miesięcy. 

Oczywiście im dłuższy czas wynajmu, tym wyższe jego koszty. Jednak bardzo często długi wynajem jest proporcjonalnie tańszy, oczywiście w przeliczeniu na jednostkowy koszt wynajmu za godzinę czy dzień. Przykładowo, wynajmując chłodnie na tydzień, koszt za jeden dzień będzie mniejszy niż w przypadku wynajmu chłodni wyłącznie na jeden dzień. W tym przypadku warto indywidualnie rozpatrzyć, jak długi okres wynajmu nas interesuje oraz jaka opcja będzie najbardziej opłacalna. 

Przy wynajmie chłodni bardzo często określany jest limit przejechanych kilometrów. W praktyce oznacza to, że wynajmujący deklaruje przybliżoną długość trasy, jaką chce pokonać wraz z chłodnią. Limit kilometrów również może mieć wpływ na ostateczną cenę wynajmu chłodni. Zwykle określają to konkretne cenniki, w których zarysowane są widełki cen wynajmu, w zależności od pokonywanych kilometrów. Nie bez znaczenia pozostaje też wielkość chłodni. Im mniejszy rozmiar, tym cena wynajmu może być niższa. Duże chłodnie mają oczywiście odpowiednio wyższą cenę. Wpływ na ostateczne koszty wynajmu może mieć również konkretny model autochłodni.

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, trudno jest jednoznacznie oszacować ostateczny koszt wynajmu chłodni. Znając jednak swoje wymagania, z łatwością można zoptymalizować koszty, chociażby wybierając adekwatną wielkość chłodni. Wycena jest tworzona indywidualnie, uwzględniając konkretne potrzeby wynajmującego. Często też można liczyć na atrakcyjną ofertę cenową, która jest przygotowana specjalnie dla danego klienta. 

Oprócz stałej ceny wynajmu, wynikającej z cennika, warto brać pod uwagę koszty dodatkowe. Są one zwykle niewielkie i wiążą się przede wszystkim z drobnymi naprawami, które wynikają z typowego użytkowania autochłodni. Przykładem może tutaj być przepalona żarówka czy uzupełnienie płynu do spryskiwaczy. 

WYNAJEM CZY KUPNO CHŁODNI?

Cena wynajmu chłodni może być różna i jak wyżej wspomniano, zależy od wielu czynników. Dlatego niektórzy mogą zastanawiać się nad zakupem własnej chłodni. Czy to doby wybór? Koszt zakupu jest jednak bardzo wysoki. Szczególnie w przypadku początkujących przedsiębiorców, cena chłodni może znacząco przekraczać możliwości finansowe. Stąd też wynajem chłodni może okazać się bardziej opłacalny. Dużą zaletą jest możliwość wynajmu chłodni tylko wtedy, gdy rzeczywiście jest ona potrzebna. To pozwala na optymalizację kosztów, co oczywiście nie byłoby możliwe w przypadku posiadania własnej chłodni.

Chcesz wynająć autochłodnię? Zgłoś się do nas - oferujemy korzystne ceny i warunki! Działamy na terenie Poznania.