Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu tel: +48 512 044 110 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

F.A.Q.

Najczęściej zadawane pytania

przewin w dół

Nie. Wystarczy prawo jazdy kat. B, przy czym musisz mieć ukończone 23 lata i posiadać prawo jazdy od co najmniej roku oraz ważny dowód osobisty.

Zgodnie z regulaminem po stronie najemcy leży dokonywanie zwykłych czynności związanych 
z eksploatacją samochodu np. wymiana żarówek, uzupełnianie płynów, kontrola ciśnienia ogumienia oraz używanie właściwego paliwa. Szczegóły znajdują się w regulaminie.

To zależy. Na pewno, jeśli zdecydujesz się na wynajem auto chłodni dobierzemy odpowiednią temperaturę. Dla orientacji zamieszczamy przykładowe zakresy temperatur dla różnych grup produktowych.

Wymagana temperatura transportu dla artykułów żywnościowych mrożonych oraz głęboko zamrożonych:
 • Zamrożone lub głęboko zamrożone śmietana i koncentraty soków owocowych: -20°C
 • Zamrożone i głęboko zamrożone ryby: -18°C
 • Dowolne inne głęboko zamrożone artykuły żywnościowe: -18° C
 • Zamrożone masło oraz inne tłuszcze: -14°C
 • Zamrożone podroby, żółtka jaj, drób i dziczyzna: -12°C
 • Zamrożone mięso: -10°C
 • Dowolne inne zamrożone artykuły żywnościowe: -10°C
Wymagane temperatury przy transporcie artykułów żywnościowych niebędących w stanie zamrożonym lub głęboko zamrożonym:
 • Podroby: +3°C
 • Masło: +6°C
 • Dziczyzna: +4°C
 • Mleko przemysłowe: +6°C
 • Mleczne produkty (jogurty, kefir, śmietana): +4°C
 • Świeże ryby (przewozić w lodzie): +2°C
 • Gotowe produkty mięsne: +6°C
 • Mięso (z wyjątkiem podrobów): +7°C
 • Drób i króliki: +4°C

Informacje zostały opracowane na podstawie opracowania "Samochodowy Transport Chłodniczy" - dodatku do miesięcznika "Chłodnictwo & Klimatyzacja"

Nie. Nasz serwisant zawsze doskonale wytłumaczy, jak prawidłowo ustawić wybraną temperaturę czy uruchomić zasilanie elektryczne.

Tak - wypożyczoną auto chłodnię tankuj na następujących sieciowych stacjach paliw: Orlen, Statoil, BP, Shell, Bliska, Lotos. Pamiętaj również, że zobowiązany jesteś zwrócić samochód z taką samą ilością paliwa, z jaką go otrzymałeś. Stan paliwa w baku odnotowany jest w protokole zdawczo-odbiorczym przy pobieraniu i zwrocie pojazdu. Oprócz tego przy zwrocie auta należy okazać dokumenty zakupu paliwa na przejechane kilometry.

Nie ma takiego obowiązku, ale pamiętaj, że zgodnie z regulaminem zobowiązany jesteś zabezpieczać pojazd przed uszkodzeniami i kradzieżą oraz nie pozostawiać w samochodzie w czasie Twojej nieobecności kluczyków i dokumentów. Na czas wynajmu możesz też skorzystać ze strzeżonego parkingu, który znajduje się w miejscu naszej wypożyczalni.

Nowe samochody posiadają pełen pakiet ubezpieczeń AC i OC. Przejmując samochód otrzymasz numer telefonu Assistance, na który w przypadku awarii samochodu możesz dzwonić 24h. Jeśli awaria nie jest wynikiem błędu kierowcy, przeładowania, przekroczenia prędkości itp. wszystkie koszty holowania i naprawy pokrywa polisa AC. Wynajem Auto Chłodni nie ponosi jednak odpowiedzialności za straty w towarze wynikłe na skutek awarii samochodu lub agregatu chłodniczego. W przypadku kolizji zobowiązany jesteś zawsze zawiadomić policję i sporządzić protokół powypadkowy. Jeżeli uszkodzenie uniemożliwia dalszą jazdę, zobowiązany jesteś we własnym zakresie i na własny koszt odholować pojazd na parking strzeżony, a później do miejsca, z którego został wypożyczony.

Tak. Auto chłodnie służą również do przewozu kwiatów, kosmetyków, leków lub środków chemicznych. Jeśli masz wątpliwości czy towar, który zamierzasz przewozić nadaje się do auto chłodni, skontaktuj się z nami.

Na życzenie klienta możliwa jest jazda próbna w celu sprawdzenia auta oraz przetestowania agregatu chłodniczego. Podczas jazdy możemy przeprowadzić instruktaż dotyczący obsługi pojazdu, agregatu, rejestratora temperatury.

Gdy w czasie najmu nastąpi potrzeba dokonania napraw pojazdu, powinieneś niezwłocznie nas o tym powiadomić. Zaniechanie tego obowiązku lub próba samodzielnej naprawy może skutkować przepadkiem kaucji i obciążeniem Ciebie kosztami napraw.

Przy wynajmie pojazdu sam deklarujesz limit przejechanych kilometrów. My dostosujemy ofertę cenową do Twoich potrzeb.