Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu tel: +48 512 044 110 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

AUTOCHŁODNIE – DOBRY POMYSŁ NA BIZNES?

W obecnych czasach ciągłego konsumpcjonizmu jedną z najlepiej rozwijających się usług są bez wątpienia przewozy produktów spożywczych, które szybko tracą na ważności. Wraz ze wzrostem ludności w dużych i średnich miastach powstaje coraz więcej punktów handlowych i restauracji, które stale potrzebują świeżego towaru. Przewóz artykułów spożywczych przeprowadza się za pomocą autochłodni dostawczych. Liczba firm specjalizujących się w wynajmowaniu i sprzedawaniu tego typu pojazdów stale rośnie. Czy faktycznie warto zainwestować w ten biznes?

RODZAJE CHŁODNI SAMOCHODOWYCH

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów autochłodni. Do najpopularniejszych zaliczyć można chłodnie standardowe, które są wykorzystywane do transportu produktów głęboko mrożonych bądź wrażliwych na wysokie temperatury, przez które mogą się szybciej zepsuć. Chłodnie służą głównie do przewozu mrożonek, mięsa, owoców, warzyw i ryb, ale przewozi się w nich również lekarstwa, kosmetyki, a nawet kwiaty.

Chłodnie A, B i C

Chłodnie dzieli się na klasy. Są to kolejno klasy A, B i C. Ich podział jest zależny od temperatury chłodzenia. W chłodniach klasy A możemy schłodzić towar do 0 st. C. W chłodniach klasy B do -10 st. C. Ostatnia, klasa C, pozwala na przewóz produktów w temperaturze do -20 st. C.

Chłodnie dopplestock, hakowe, wielogrodziowe

Dużą popularnością cieszą chłodnie rodzaju dopplestock. Charakteryzują się dużą praktycznością, głównie ze względu na to, że można nimi przewozić ładunek dwukrotnie większy niż w tradycyjnych chłodniach. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu pojazdu w specjalne szyny, na których można przymocować dodatkowe poziomy.

Równie funkcjonalne są chłodnie wielogrodziowe, inaczej nazywane multitemperaturowymi. Dzięki ścianie grodziowej można jednocześnie w jednej chłodni uzyskać różne temperatury. Chłodnie hakowe służą natomiast głównie do przewożenia półtuszy w pozycji wiszącej.

Ciekły azot i izotermy

Do wyboru są także chłodnie, które są wyposażone w butlę z ciekłym azotem. Pozwala to na bardzo szybkie schłodzenie paki pod wpływem obniżenia ciśnienia gazu. Ostatnim rodzajem pojazdów chłodniczych są izotermy. Produkty, które się w nich przewozi to np. kosmetyki, leki i żywność.

AUTOCHŁODNIE = DOBRY POMYSŁ NA BIZNES

Inwestycja w autochłodnie daje wiele możliwości. Pojazdy tego typu mogą zostać użyte do przewozu lodów, mrożonek, mięsa, ryb... Działalność spożywcza nigdy nie zginie, więc zawsze będzie zapotrzebowanie na tego typu produkty. Ważne jednak jest, aby dobrze zadbać o sprawdzone źródło produktów, które chcemy przewozić, a także o szerokie grono klientów.

Decydując się na taki biznes należy stworzyć kompleksowy plan działania. Musi się w nim znaleźć zestawienie kosztów, lista potencjalnych odbiorców, a także najbardziej korzystna lokalizacja, gdzie zainteresowanie naszymi usługami będzie duże.

Cena autochłodni potrafi być przytłaczająca, dlatego warto się zastanowić, czy na początek – kiedy biznes dopiero się będzie rozkręcał - nie lepiej taki pojazd dostawczy wynająć. Jeśli więc szukasz profesjonalnej firmy zajmującej się wynajmem autochłodni, koniecznie zgłoś się do nas! Szczegóły na stronie: Wynajem chłodni samochodowych Poznań