Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu tel: +48 512 044 110 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

WYKORZYSTANIE CHŁODNI SAMOCHODOWYCH NA IMPREZACH MASOWYCH

Chłodnie samochodowe mają szerokie zastosowanie, zwłaszcza podczas transportu produktów, które wymagają utrzymania ściśle określonej temperatury. Najczęściej przewozi się w nich żywność, rośliny oraz lekarstwa. Zazwyczaj dzieli się je na izotermy oraz chłodnio-lodownie. Czym różnią się oba pojazdy i w jakich sytuacjach warto je wykorzystać?

CHŁODNIE SAMOCHODOWE – RODZAJE

Wśród chłodni samochodowych wyróżnia się wspomniane już izotermy oraz chłodnio-lodownie. Ten pierwszy typ pojazdów umożliwia utrzymanie temperatury powyżej 0 st. C. W niektórych przypadkach możliwe jest również zamontowanie dodatkowych urządzeń grzewczych, które pozwolą podwyższyć maksymalną temperaturę do ok. 25 st. C. Chłodnio-lodownie, co można wywnioskować już po nazwie, stosuje się, kiedy zachodzi potrzeba przewozu produktów w minusowej temperaturze. Są w stanie zagwarantować utrzymanie nawet bardzo niskiej temperatury, poniżej -20 st. C. Chłodnio-lodownie wykorzystywane są przede wszystkim podczas dystrybucji żywności, w tym także mrożonej. Od izoterm odróżniają je grubsze drzwi oraz ściany. 

W JAKICH BRANŻACH STOSUJE SIĘ CHŁODNIE SAMOCHODOWE?

Chłodnie samochodowe dedykowane są do licznych branż i to nie tylko powiązanych z logistyką. Chętnie korzystają z nich hurtownie spożywcze, a także laboratoria oraz koncerny farmaceutyczne. Ponadto, wykorzystywane mogą być również w szeroko pojętej branży gastronomicznej. To właśnie w tego rodzaju pojazdach przewożony jest catering na różnego rodzaju wydarzenia oraz imprezy o charakterze masowym i nie tylko. Z chłodni samochodowych korzystają także hurtownie kwiatów czy owoców i warzyw. W wielu sytuacjach konieczny jest przecież przewóz produktów w określonej temperaturze, chociażby tych o krótkiej dacie przydatności do spożycia czy głęboko zamrożonych. 

Jak wykorzystać chłodnie samochodowe na imprezach masowych?

Imprezy masowe mogą mieć charakter sportowy lub rozrywkowo-kulturalny. Zalicza się do nich m.in. koncerty, spektakle plenerowe, pikniki miejskie czy wydarzenia sportowe. Podczas tego rodzaju wydarzeń bardzo często można skorzystać z cateringu. Trudno jednak wyobrazić sobie dostarczenie tak dużej ilości żywności, która pozostanie świeża przez długie godziny, szczególnie że imprezy plenerowe odbywają się wyłącznie latem, kiedy temperatury potrafią sięgać do nawet 30 st. C. Idealnym rozwiązaniem okażą się zatem chłodnie samochodowe, które nie tylko dostarczą świeżą żywność, ale mogą posłużyć także jako miejsce jej przechowania, nawet podczas wysokich temperatur. Chłodnie samochodowe to jednocześnie idealny sposób na przechowanie napoi schłodzonych, w tym napojów alkoholowych. Zakup tego typu pojazdów jest jednak bardzo kosztowny, co nie dla każdego będzie opłacalną inwestycją. 

Na szczęście istnieje możliwość ich wynajmu w korzystnej cenie. Warto skorzystać z oferty firmy Wynajem Autochłodni, która zapewnia tani wynajem chłodni samochodowych na terenie Poznania. Do dyspozycji klientów oddajemy różne rodzaje aut do 3,5 tony umożliwiające przewóz hurtowej ilości produktów.